Menu

Wydarzenia

Pokaz kolekcji odmian rzepaku ozimego - Pląskowo

     W dniu 7 czerwca 2022 r. firma Napena Sp. z o.o. zorganizowała Dni pola rzepaku ozimego w Gospodarstwie Rolnym Jan Nadolny, Przemysław Nadolny, Daniel Nadolny w miejscowości Pląskowo, gmina Mieścisko.

     Przybyłych gości przywitał dyrektor Działu Środków Ochrony Roślin dr Michał Tomkowiak.

     Dyrektor Działu Nasiennictwa Sławomir Grzeszkowiak zaprezentował odmiany populacyjne i mieszańcowe rzepaku ozimego. Szczególną uwagę zwrócił na dwie odmiany Dominator F1 i LG Aviron F1. Z kolei technologie ochrony rzepaku omówili wspólnie Pan Michał Tomkowiak oraz gospodarz spotkania Pan Przemysław Nadolny.Pokaz kolekcji odmian rzepaku i zbóż ozimych - Lutol Suchy

     Firma Napena Sp. z o.o. w dniu 1 czerwca 2022 r. zorganizowała kolejną edycję Pokazu kolekcji odmian rzepaku i zbóż ozimych w Gospodarstwie Rolnym Andrzej Kałek w miejscowości Lutol Suchy, gmina Trzciel.

Było to już 10 spotkanie w tym gospodarstwie.     Frekwencja jak zwykle była bardzo wysoka. Pokaz kolekcji odmian przyjechali zobaczyć Rolnicy z okolicznych miejscowości oraz z terenu województw: wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego.
Dyrektor Działu Nasiennictwa Sławomir Grzeszkowiak omówił odmiany populacyjne i mieszańcowe rzepaku ozimego oraz odmiany zbóż ozimych – jęczmienia, pszenżyta, pszenicy i żyta. Zwrócił uwagę na mocne strony poszczególnych odmian oraz podzielił się zdobytą wiedzą na temat jakich błędów nie popełniać, aby zmaksymalizować plon.

Na szczególną uwagę zasługują dwie odmiany z dualną odpornością na choroby wirusowe (TuYV) i choroby grzybowe (sucha zgnilizna kapustnych) - Dominator F1 oraz LG Aviron F1. Odmiany te kolejny sezon uprawiane są na polach, a wyniki są bardzo wysokie.

     Dyrektor Działu Środków Ochrony Roślin dr Michał Tomkowiak przedstawił Rolnikom zastosowaną technologię ochrony rzepaku oraz wskazał newralgiczne momenty i terminy stosowania preparatów w zależności od faz rozwoju i przebiegu pogody.

     Na spotkaniu głos zabrali również przedstawiciele firm biorących w nim udział: Wronkowski Anna Wronkowska, Top Farms Sp. z o.o., Innvigo Sp. z o.o., Tessenderlo Group, Liedmann Polska Sp. z o.o., Luvena S.A. oraz Nordkalk Sp. z o.o.

     Podczas pokazu kolekcji odmian zaprezentowana została holistyczna oferta firmy Napena. Wydarzenie to miało również inny wymiar, doradztwo wyspecjalizowanych menadżerów w zakresie stosowania wysokich technologii oraz indywidualny kontakt z Rolnikami, który daje nam możliwość działania na zasadzie partnerstwa, a także wymiany doświadczeń pomiędzy producentami rolnymi z różnych rejonów kraju.Spotkanie firmowe

W dniu 23 maja 2022 r. w centrali firmy Napena w Szamotułach odbyło się spotkanie firmowe, na którym byli obecni pracownicy oddziałów Wyrzeka, Nowa Sól i Szprotawa.

Pani Prezes Iwona Nawrowska przedstawiła aktualną sytuację sprzedaży, natomiast dyrektorzy poszczególnych działów omówili wiosenne akcje.
Szkolenie pracowników handlowych

W dniu 2 marca 2022 r. w Hotelu Maraton w Szamotułach odbyło się szkolenie pracowników handlowych firmy Napena Sp. z o.o.
Szkolenie przeprowadzili eksperci z firmy Innvigo Sp. z o.o.
Pan Andrzej Brachaczek – Dyrektor do Spraw Badań i Rozwoju Innvigo omówił aktualną sytuację fitopatologiczną zbóż i rzepaków w Polsce z kolei wiosenne technologie oraz promocje przedstawili Panowie Marcin Kanownik oraz Marcin Bystroński.
GAZELE BIZNESU

Napena Sp. z o.o. po raz kolejny znalazła się w prestiżowym gronie najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw z sektora małych i średnich firm, w ramach 22 edycji rankingu „GAZELE BIZNESU 2021”


Z przyczyn niezależnych od organizatorów, nie mógł się odbyć cykl gal regionalnych dla przedstawicieli wszystkich nagrodzonych firm z rankingu, tak jak bywało w minionych latach.

Szkolenie działu sprzedaży

W dniu 13 stycznia 2022 r. w Hotelu Maraton w Szamotułach odbyło się szkolenie pracowników handlowych firmy Napena Sp. z o.o.

Tematem spotkania było omówienie stosowania nawozów dolistnych i adiuwantów w sezonie wiosna 2022. Przedstawiciele firmy Za-Rol Sp. z o.o. oraz Tessenderlo Group zaprezentowali swoje produkty.

W związku z dynamiczną sytuacją w branży rolniczej Pani Prezes Iwona Nawrowska objaśniła aktualną sytuację zaopatrzenia w środki do produkcji rolnej.
Główny dyrektor sprzedaży Pan Dariusz Nawrowski oraz dyrektorzy poszczególnych działów zapoznali pracowników z celami na sezon wiosenny.


Dewizą firmy jest partnerstwo, które stało się dźwignią wielkiego jej rozwoju. W dniu dzisiejszym NAPENA posiada sieć doskonale zaopatrzonych punktów handlowych, których liczba sukcesywnie się zwiększa. W swojej ofercie posiadamy środki ochrony roślin, nawozy, nawozy dolistne i biostymulatory, materiał siewny i wiele innych artykułów do produkcji rolnej.


Kontakt

Napena Sp. z o.o.

ul. Świdlińska 1
64-500 Szamotuły

tel./fax 61/29 20 108
tel. kom. 661 934 325