Menu

Wydarzenia

Szkolenie działu handlowego firmy Napena Sp. z o.o.

     W dniach 28 - 29 lipca 2022 r. pracownicy działu handlowego odbyli cykl szkoleń przygotowujących do sezonu jesiennego. Spotkanie odbyło się w Hotelu Maraton w Szamotułach.

Pani Prezes Iwona Nawrowska oraz Dyrektor Główny Dariusz Nawrowski przedstawili plany rozwoju firmy na koleje lata. Dyrektorzy działów zaprezentowali jesienną ofertę produktową. Wykłady obejmowały omówienie aktualnej sytuacji na rynku rolnym, dostępności poszczególnych produktów, bieżących promocji oraz zasad sprzedaży w zbliżającym się sezonie.

      W szkoleniu uczestniczyli również przedstawiciele firmy Innvigo Sp. z o.o., którzy przedstawili jesienną technologię ochrony rzepaku i zbóż - wskazując przy tym newralgiczne momenty i terminy stosowania poszczególnych preparatów w zależności od faz rozwoju i przebiegu pogody.Pokaz kolekcji odmian rzepaku ozimego - Pląskowo

     W dniu 7 czerwca 2022 r. firma Napena Sp. z o.o. zorganizowała Dni pola rzepaku ozimego w Gospodarstwie Rolnym Jan Nadolny, Przemysław Nadolny, Daniel Nadolny w miejscowości Pląskowo, gmina Mieścisko.

     Przybyłych gości przywitał dyrektor Działu Środków Ochrony Roślin dr Michał Tomkowiak.

     Dyrektor Działu Nasiennictwa Sławomir Grzeszkowiak zaprezentował odmiany populacyjne i mieszańcowe rzepaku ozimego. Szczególną uwagę zwrócił na dwie odmiany Dominator F1 i LG Aviron F1. Z kolei technologie ochrony rzepaku omówili wspólnie Pan Michał Tomkowiak oraz gospodarz spotkania Pan Przemysław Nadolny.Pokaz kolekcji odmian rzepaku i zbóż ozimych - Lutol Suchy

     Firma Napena Sp. z o.o. w dniu 1 czerwca 2022 r. zorganizowała kolejną edycję Pokazu kolekcji odmian rzepaku i zbóż ozimych w Gospodarstwie Rolnym Andrzej Kałek w miejscowości Lutol Suchy, gmina Trzciel.

Było to już 10 spotkanie w tym gospodarstwie.     Frekwencja jak zwykle była bardzo wysoka. Pokaz kolekcji odmian przyjechali zobaczyć Rolnicy z okolicznych miejscowości oraz z terenu województw: wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego.
Dyrektor Działu Nasiennictwa Sławomir Grzeszkowiak omówił odmiany populacyjne i mieszańcowe rzepaku ozimego oraz odmiany zbóż ozimych – jęczmienia, pszenżyta, pszenicy i żyta. Zwrócił uwagę na mocne strony poszczególnych odmian oraz podzielił się zdobytą wiedzą na temat jakich błędów nie popełniać, aby zmaksymalizować plon.

Na szczególną uwagę zasługują dwie odmiany z dualną odpornością na choroby wirusowe (TuYV) i choroby grzybowe (sucha zgnilizna kapustnych) - Dominator F1 oraz LG Aviron F1. Odmiany te kolejny sezon uprawiane są na polach, a wyniki są bardzo wysokie.

     Dyrektor Działu Środków Ochrony Roślin dr Michał Tomkowiak przedstawił Rolnikom zastosowaną technologię ochrony rzepaku oraz wskazał newralgiczne momenty i terminy stosowania preparatów w zależności od faz rozwoju i przebiegu pogody.

     Na spotkaniu głos zabrali również przedstawiciele firm biorących w nim udział: Wronkowski Anna Wronkowska, Top Farms Sp. z o.o., Innvigo Sp. z o.o., Tessenderlo Group, Liedmann Polska Sp. z o.o., Luvena S.A. oraz Nordkalk Sp. z o.o.

     Podczas pokazu kolekcji odmian zaprezentowana została holistyczna oferta firmy Napena. Wydarzenie to miało również inny wymiar, doradztwo wyspecjalizowanych menadżerów w zakresie stosowania wysokich technologii oraz indywidualny kontakt z Rolnikami, który daje nam możliwość działania na zasadzie partnerstwa, a także wymiany doświadczeń pomiędzy producentami rolnymi z różnych rejonów kraju.Spotkanie firmowe

W dniu 23 maja 2022 r. w centrali firmy Napena w Szamotułach odbyło się spotkanie firmowe, na którym byli obecni pracownicy oddziałów Wyrzeka, Nowa Sól i Szprotawa.

Pani Prezes Iwona Nawrowska przedstawiła aktualną sytuację sprzedaży, natomiast dyrektorzy poszczególnych działów omówili wiosenne akcje.
Szkolenie pracowników handlowych

W dniu 2 marca 2022 r. w Hotelu Maraton w Szamotułach odbyło się szkolenie pracowników handlowych firmy Napena Sp. z o.o.
Szkolenie przeprowadzili eksperci z firmy Innvigo Sp. z o.o.
Pan Andrzej Brachaczek – Dyrektor do Spraw Badań i Rozwoju Innvigo omówił aktualną sytuację fitopatologiczną zbóż i rzepaków w Polsce z kolei wiosenne technologie oraz promocje przedstawili Panowie Marcin Kanownik oraz Marcin Bystroński.
GAZELE BIZNESU

Napena Sp. z o.o. po raz kolejny znalazła się w prestiżowym gronie najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw z sektora małych i średnich firm, w ramach 22 edycji rankingu „GAZELE BIZNESU 2021”


Z przyczyn niezależnych od organizatorów, nie mógł się odbyć cykl gal regionalnych dla przedstawicieli wszystkich nagrodzonych firm z rankingu, tak jak bywało w minionych latach.

Szkolenie działu sprzedaży

W dniu 13 stycznia 2022 r. w Hotelu Maraton w Szamotułach odbyło się szkolenie pracowników handlowych firmy Napena Sp. z o.o.

Tematem spotkania było omówienie stosowania nawozów dolistnych i adiuwantów w sezonie wiosna 2022. Przedstawiciele firmy Za-Rol Sp. z o.o. oraz Tessenderlo Group zaprezentowali swoje produkty.

W związku z dynamiczną sytuacją w branży rolniczej Pani Prezes Iwona Nawrowska objaśniła aktualną sytuację zaopatrzenia w środki do produkcji rolnej.
Główny dyrektor sprzedaży Pan Dariusz Nawrowski oraz dyrektorzy poszczególnych działów zapoznali pracowników z celami na sezon wiosenny.


Dewizą firmy jest partnerstwo, które stało się dźwignią wielkiego jej rozwoju. W dniu dzisiejszym NAPENA posiada sieć doskonale zaopatrzonych punktów handlowych, których liczba sukcesywnie się zwiększa. W swojej ofercie posiadamy środki ochrony roślin, nawozy, nawozy dolistne i biostymulatory, materiał siewny i wiele innych artykułów do produkcji rolnej.


Kontakt

Napena Sp. z o.o.

ul. Świdlińska 1
64-500 Szamotuły

tel./fax 61/29 20 108
tel. kom. 661 934 325